Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisi nedir? Ozon tedavisi oksijen pigmentleriyle yapılmakta olan bir tedavi şeklidir. Ozon tedavilerinde genel olarak yakıcı maddeler kullanılmaktadır. Bu nedenle ozon tedavisindeki temel amaç bakterileri yakarak, yok etmektir. Ozon tedavisi birçok hastalıkta kullanılır. Ozon tedavisi dolaşım yolu hastalıklarında, kanser tedavilerinde, virüs vb. tehlikeli olan canlıların neden olduğu hastalıklarda, hepatit hastalıklarında ve derin olan yaraların kapatılmasında kullanılabilir. Bu hastalıklarda kullanıldığı zaman yüksek oranda başarılı sonuçlar alınır.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon tedavisi için oksijen pigmentleri sıkılaştırır. Böylece çeşitli ilaçlar oluşturulur. Bu ilaçlar vücuda entegre edilip hastalığın yok edilmesi için hazırlanır. İlaçlar üç farklı aşamada uygulanabilir. İlk aşama ilacın hazırlanarak, gerekli olan vitaminlerle birleştirilmesi ve hastaların vücuduna verilmesidir. İkinci aşama hastalarda ozon tedavisi için gerekli işlemlerin yapılmasıdır. Üçüncü aşamadaysa tedavi bitirilir. Hastaların istirahat etmesine izin verilip, sonuç beklenmeye başlanır. Ozon tedavisi genellikle yoğun bakteri, parazit ve virüs gibi varlıkların sebep olduğu hastalıklarda yok etme metodu olarak kullanılır. Kısa zaman içinde hastalıklarda sonuç alınır. Ozon tedavisi kısa zamanda yapıldığı için çok acı çekilmez.

Ozon Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Ozon tedavisinin bazı yan etkileri vardır. Bunlar genellikle vücutsal fonksiyonların zayıflaması, ufak çaplı organlarda yanmadan meydana gelen hasarlardır. Aynı zamanda tedaviden sonra gelen sonuç bölümünde belli süre boyunca hastaların organlarında ağrı olabilir. Dolaşım yolu hastalıkları için uygulanmakta olan tedavilerde bu ağrılara sık rastlanılır. Büyük olan yaraların kapatılmasında kullanıldığı zamansa yarayı belli süre derin şekilde kanatabilir. Bu sebep ile kansızlık olan kişilere çok önerilmez.

Ozon Tedavisi Uygulama Yolları Nelerdir?

Ozon tedavisinin bazı uygulama yolları vardır. Bunlar; major yöntem, minor yöntem, subkutan, vücut boşluklarına ozon gazının verilmesi, eklemin içine ozon gazının verilmesi, ozonlanmış olan ürünlerin kullanılması, kitle ya da lezyonların içine veya etrafına ozon uygulaması ve ozon sauna uygulamalarıdır. Ozon tedavileri ile daha temiz ve yumuşak bir cilt sağlanır. Hücre ve dokulara giden kan dolaşımı hızlanır. Kişilerin bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Kan ve lenf sisteminin temizlenmesini sağlar.