Son Günlerin Favorisi : Nöbet Dizisi Nedir?

nöbet dizisi nedir, konusu nedir. nöbet dizisi oyuncuları

Son günlerde konusu ve oyunculukları ile adından sıkça söz ettiren, içerdiği milli konular ile herkesi ekran karşısına bağlayan nöbet dizisi nedir? Nöbet Show TV ‘nin yeni ve iddialı dizilerinden biri. Dizinin yapımcılığını Kurtlar Vadisi ‘nde gösterdiği efsanevi performans ile Türk halkının gönlünde yer edinen Necati Şaşmaz üstleniyor. Gerek oyuncuları gerekse konusu ile Nöbet dizisi şimdiden bu yılın favori dizilerinden olmaya aday.

Nöbet Dizisi Konusu

İlk bölümü ile tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Nöbet dizisi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin amansız mücadelesini konu alıyor. Yönetmen koltuğunda Filinta ve Kollama dizilerinin de yönetmeni olan Gökhan Erkut’un oturduğu dizi bir tür asker dizisi. Dizide Hatay Elmalı ‘da teröristler ile Türk askeri arasında meydana gelen çatışmalar dizisinin konusunu oluşturacak. Bu çatışmalar sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri ’nin yaşadığı sıkıntıları, ilişkileri ve zorlu mücadeleyi ekrana getirecek olan Nöbet dizisi Pazar akşamları yayınlanacak.

Geçtiğimiz hafta görücüye çıkan dizinin yapımını Pana Film üstleniyor. Geçtiğimiz hafta ilk bölümü ile ekrana gelen dizinin sloganı ise ” Her Türk evladı asker doğar. Bazıları hem asker, hem kahraman… Bu milletin, bu ülkenin bekası için gece gündüz çalışırlar. Yeri gelir ölüme bile kafa tutarlar. Biz onlara “Kahraman” deriz. Onlar bize haykırarak cevap verir: Vatan sağ olsun! ”

Nöbet Dizisinin Oyuncuları

BARIŞ KALENDER (YURDAER OKUR) : Tokat doğumlu, kırk yaşlarındaki Barış Kalender tecrübeli bir komutan olarak Elmalı Jandarma Karakoluna atanır. Evli bir çocuk babası olan Kalender  bu operasyonda halk ile devlet arasındaki bağı güçlendirmekle görevlidir.

YİĞİT ALKAN (SAYGIN SOYSAL) : Orta halli bir ailenin oğlu olan Yiğit Alkan, yıllardır Jandarma Özel Harekât (JÖH) timi ile görev almış başarılı bir askerdir. Altı yıllık evliliği olan Alkan, duygularını dışarıya yansıtamayan, mesleki deformasyona uğramış bir askerdir.

ZEYNEP ALKAN (İPEK KARAPINAR) : Yiğit Yüzbaşının eşi olan Zeynep Alkan eşinden görevi dolayısıyla uzun süredir ayrı kalmış ve bunun zorluklarını yaşayan bir kadındır. Eşinden ayrı kalmanın ve hayallerini eşi için bırakmanın güçlüklerini yaşamaktadır.

Deniz Bolışık, Kürşat Alnıaçık, İbrahim Kendirci ise dizide yer alan diğer oyuncular arasında.