İnternet Dünyasının Yeni Trendi : Tik Tok Nedir?

tik tok nedir, tik tok musically, tik tok nasıl kullanılır

Tik Tok Nedir?

Son günlerde bir Tik Tok fırtınası aldı gidiyor. Birçok genç Tik Tok ile sanal dünyanın içerisinde yer almaya çalışsa da, kimileri için uygulama hiç de iç açıcı değil. Hakkındaki görüşler çok farklı olan ama yine de günümüz internetinin yeni şöhreti olan tik tok nedir, ne işe yarar bu yazımızda bulabilirsiniz.

Neden Popüler?

Tik tok esasında tıpkı Facebook, Twitter, Instagram gibi uygulamaların da içinde barındırdığı bir mesajlaşma servisi. iOS, Android ve Windows sürümü olan Tik Tok servisi ile uygulama içinde bulunan görsel, ses efektleri ve müzikler ile kısa videolar çekilebilirsiniz. Gençleri en çok da buradan vuran ve sosyal ağlarda yüzlerce Tik Tok videosunun yayınlanmasına sebep olan bu özellik Tik Tok ‘u popüler yapan şeylerden biri.

Neler Yapabilirim?

Tik Tok üzerinden çektiğiniz kısa videoları, Instragram, Facebook, Twitter ya da aklınıza gelebilecek farklı sosyal medya kanallarından paylaşabilmeniz mümkün. Musical.ly uygulaması ile birleşen Tik Tok servisinde sadece kendi videolarınızı değil, başkalarının çekmiş olduğu videoları da izleyebilir, dilerseniz yorum ya da mesaj atabilirsiniz.

Hem telefondan hem de bilgisayardan kullanılabilen Tik Tok ‘da sadece eğlenceli videolarınızı değil, bulunduğunuz yeri, ders notlarınızı ya da aklınıza gelebilecek hemen her şeyi anlık olarak paylaşabilirsiniz.

Tik Tok Ücretli mi?

Tamamen ücretsiz bir uygulama olan Tik Tok ‘un farklı özelliklerinden bir diğeri de uygulama üzerinden kulüp kurabilme özelliği. Tik Tok üzerinden kulüp kurabilir ya da kurulmuş bir kulübe üye olabilirsiniz. Kulüpler üzerinden sohbet edebilir, video ya da fotoğraf paylaşımı yapabilir, güncel konular hakkında tartışmalar başlatabilirsiniz.

Başka Ne Özellikleri var?

Kulüp özelliği dışında Tik Tok ‘da isterseniz grup mesajlaşmalara da katılabilirsiniz. Whatsapp uygulamasındakine benzer bir özellik olan grup mesajlaşma özelliği ile birden fazla yakın arkadaşınızı dahil edebileceğiniz gruplarda anlık olarak sohbet edebilirsiniz. Çektiğiniz kısa videolara ücretsiz olarak müzik ekleyebileceğiniz, video ve fotoğraflarınızı emoji ve yüz filtreleri ile renklendirebileceğiniz Tictok uygulamasında bilgisayar ve akıllı telefon arasında dosya transferi de yapabilirsiniz. Tik Tok ‘un büyülü dünyasına dahil olabilmek için tek yapmanız gereken uygulamayı telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmek ve kayıt işlemini tamamlamak.