Dermapen Nedir?

dermapen nedir, dermapen nasıl uygulanır, dermapen faydaları

Dermapen Nedir?

Sivilce izleri, güneş lekeleri, gözenekler ve tabii ki çatlaklar… Özellikle kadınlar için baş belası olan cilt problemlerini gidermek adına, günümüzde birçok cilt tedavi yöntemi mevcut. Ancak bunu minimum epidermal hasar ile çözebilen tedavi yöntemi malesef az. Dermapen bu yöntemler arasında en etkililerinden biri. Bu yazımızda dermapen nedir ve nasıl uygulanır gibi sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Dermapen cildin üst tabakasına herhangi bir zarar vermeden, tahriş ya da soyulma gibi bir yan etki yaratmadan uygulanan bir cilt bakım yöntemidir. Bu yöntem ile cildin alt tabakasında bulunan kolajen ve elastin sentezi uyarılır. Bu uyarılma cilde medikal bir estetik tedavi uygulanmasını sağlayarak cilt üzerindeki istenmeyen problemlerin ortadan kalkmasını sağlar.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Dermapen tedavisi, kişiye özel başlıklar kullanılarak uygulanan bir tedavidir. Kalem şeklindeki bu başlıklar cilde 90 derecelik bir açı ile uygulanır. Başlıktaki otomatik -titreşimli mikro iğneler (0,02 mm) cilt üzerinde binlerce kanal açar ve açılan bu kanallar aracılığı ile cilt, elektrikli cihaz aracılığıyla uyarılır. Cilde uygulanan bu uyarılmalar cildin iyileşmesi ve cilt hücrelerinin yenilenmesi konusunda aktivasyon meydana gelmesini sağlar.

Dermapen tedavisi uygulanmadan önce cilt makyaj ya da kirlerden arındırılarak dezenfekte edilir. Ardından cildin uygulanacak bölgesine saf hyaluronik asid sürülür. Dermapen başlığındaki iğneler cilde dik olacak şekilde girip çıkar ve mikroskobik kanallar açar. Dermapen işlemi toplamda yaklaşık 30 ila 40 dakika arası süren bir işlemdir. İşlem tamamlandıktan sonra cildin rahatlaması için yatıştırıcı bir petid maskesi uygulanır.

Dermapen Uygulama Alanları

Dermapen tüm deri tipleri için uygun ve güvenilir bir tedavi yöntemidir. Cilt sıkılaştırma, genişlemiş gözeneklerin azaltılması, akne ve sivilce izleri, cilt sarkıklıkları ve çatlakları dermapenin ana uygulama alanlarıdır. Dermapen aynı zamanda ciltteki ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi, ağız etrafındaki sigara çizgilerinin ortadan kaldırılması, yanıkların ve gebelik çatlakların azaltılması amacıyla da uygulanır. Birçok dermotolojik problemin tedavisinde kullanılan dermapen, lazer ile cilt gençleştirme tedavisi uygulanamayan koyu tenli kişiler için de sağlıklı bir seçenektir. Dermapen sadece yüz ve çevresinde değil, boyun, kol içi gibi farklı bölgelerde de uygulanabilir.