Telekinezi Nedir, Kimlere Denir?

telekinezi nedir, kimler yapar.

Telekinezi Nedir?

Bir tuhaf dünya olan Parapsikoloji, insan enerjisini merak eden, ölümden sonraki yaşamı amaçlayan, bilinçaltı ve bilinç ile gelecekteki olayları tahmin eden, paranormal olaylara karışıp duran bir disiplin etüdü olarak tanımlanıyor. Yani duyduğumuz o tüm, medyumlar, keşişler, ruhunu beden ayıranlar, meditasyoncular, Reikiciler, Parapsikoloji dünyasının birer parçası. En çok tartışılan konulardan biri olan Telekinezi ise, parapsikoloji dünyasının son trendi!

İnsan bedenine var olan enerji ile maddelere yön verme durumu olan Telekinezi, aslında insanın vücudunda olan müthiş bir kontrol sistemi ile meydana geliyor. Telekinezi henüz, kaşığı eğdim, bardağı oynattım seviyelerinde olsa da, saatler, günler hatta aylar gerektiren bir enerji eğitimi gerektiriyor. Bir dizi alıştırma gerektiren enerji eğitiminin ilk adımlarından biri olan balon çalışması, kişilerin elleri arasında duran balonla enerjilerini hissetmeye çalışmasını içeriyor. Düşünce balonu denilen Psiball tekniği sayesinde, kişiler, içlerinde bulunan enerjiden hayali bir top yaratıyor ve bu topu hareket ettirmeye çalışıyor. Psiball tekniği ile kendilerini geliştiren kişilerin bir sonraki adımı ise, bu enerji topunu maddelere uyarlayabilmek.

Kaşığa bakarak eğeceğini düşünenler varsa bir de meditasyon çalışmaları yapan ustalara bir kulak vermelerini söyleyelim. Meditasyon üzerine profesyonelleşenler, bedenlerini kusursuz tanıma, bedenleri üzerindeki negatif enerjiyi yönetme ve içlerinde bulunan pozitif enerjinin dışa çıkarımı konusunda senelerce çalışma yapıyorlar. Hani iş, oturup gözlerini kapamaktan ibaret değil!

Telekinezi yolunda ilerleyenlerin uğradığı bir başka durak ise İmajine Etme. İmajine etme çalışmaları ise, bir kağıt parçasıyla yapılmakta. Önünüze bir kağıt alın ve içinizdeki enerjiyi fark etmeye çalışın. Gözlerinizi kapatarak, enerjinizle kağıdı hareket ettirdiğinizi düşünün. Zor görünüyor, kolay gelsin.

İnsanoğlunun varlığından itibaren araştırılıp anlamlandırılmaya çalışılan Ruh kavramı günümüzde hala bir tartışma konusu. Varlığından emin olan bir kitleye sahip olsa da, bu kitle içinde dahi onlarca anlam farklılığına sahip. Birçok üniversitede ve özel kuruluşta çalışmaları süren Parapsikoloji ise, bilim olarak tanınmasa da, çalışmalar sonucunda bir disiplin olarak ele alınmıştır. Ruh, telekinezsi, paranormal olaylar, parapsikoloji kavramları, çağımız için henüz tanımlanmamış, fakat üzerine kafa yorulan kavramlar. Evinizde yapacağınız çalışmalar ile bu dünyaya bir katkı sağlayabilirsiniz. Tabii öncelikle, kendi psikolojinizden haberdar olmanız kaydıyla!