Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır?

spotify nedir nasıl kullanılır?

Spotify Nedir?

2008 yılında piyasaya girmiş olan Spotify, çok sayıda soru yönlendirilen bir müzik platformudur. Spotify nasıl kullanılır, müzik indirilir mi, internet olmadığında müzik dinlenir mi, ücretli mi gibi pek çok soru yönlendirilmektedir. Soruları cevaplayarak, aklınızdaki soru işaretlerinin gitmesini sağlıyoruz.

Spotify Hakkında

İlk olarak Spotify için bir tanım yapılması gerekişe; pek çok ülkede hizmet veren online bir müzik platformu olarak tanımlanabilir. Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar üzerinden erişimi mümkündür. Hayatımızda önemli bir yere sahip olan müziğe, her konum ve durumda erişimin mümkün olması, bu uygulamanın varlığı ile çok daha kolay oluyor.

Spotify’ın Farkı

Çok sayıda müzik platformunun olduğu bir piyasada Spotify farkı nedir gibi sorular sorabilirsiniz. Bu soruların yanıtlanmasının ardından, müzik platformuna dair detaylı bilgi edinmiş olacaksınız.

  • İlk olarak bu platform yasaldır.
  • Müzik sahipleri ile yapmış olduğu anlaşmalar sonunda müzikleri yayınlıyor.
  • Premium üyelerden ücretli şekilde, normal üyelerden de reklam yoluyla gelir elde ediyor.
  • Web arayüzü, mobil ve bilgisayar programı olarak hizmet veriyor.
  • Çevrimdışıyken de indirmiş olduğunuz parçaları dinleme şansınız oluyor.
  • Spotify ile oynatma listesi hazırlama ve seçtiğiniz parçaları dinleme imkanınız da olacak.

Spotify Ücretleri

Müzik platformunu denemeniz açısından ‘‘denem sürümü’’ adı altında 2 ay (60 gün) ücretsiz şeklide kullanmanız mümkün. Bu aşamada açtığınız kanallarda müzikleri karışık dinlemeniz gerekecek. Bunun dışında kişilerin müzik aralarında zorunlu olarak reklam dinlemesi de söz konusu olacak. Bunun dışında üyelik işlemi de yapabilirsiniz.

  • Sadece 13.99 TL’ye Spotify Premium üyelik alabilirsiniz.

İndirme yapmanız, reklamsız şekilde şarkıları dinlemeniz ve albümlerde direkt istediğiniz parçanın çalınmasını sağlamanız mümkün olacak.

Spotify Nasıl Kullanılır?

Giriş işlemini yapabilmeniz için kullanıcı kaydı oluşturabilirsiniz. Sizden istenen kişisel bilgilerin tamamlanması ile ücretsiz şekilde üye olabilirsiniz. Giriş işleminin ardından direkt olarak deneme sürümünü kullanma şansınız olacaktır. Bunun dışında ise Facebook ile giriş yap seçeneğini kullanabilirsiniz. Çok daha hızlı şekilde direkt olarak hesabınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Giriş işleminizden sonra arama motorunu kullanarak, Spotify üzerinden dilediğiniz şarkıyı dinleme şansını elde edebilirsiniz.