Rüyada kar görmek nedir?

rüyada kar görmek, rüyada kar görmek nedir

Rüyalar halen sır perdesini koruyan bir inceleme alanı öyle ki İnsanoğlu varolduğundan beri bilinir peki Rüyada kar görmek nedir? ne anlama gelmektedir.

Rüya hali, uykunun ana omurgasını oluşturan bir olgudur, Haliyle rüyaların biyolojik açıklaması, evresi ve gayesi halen çözülememiş bir sırdır. Rüyalar “duyusuz idrak”ın bir çeşidi hatta nesnesiz idrak olarak da bilinir. Nitekim bazı inanışlara ve varsayımlara sebebiyet veren rüyalar, daima tuhaf ve yorumlanabilir bir olgu olmuştur. Rüyaların seyrinin açıklanabilmesi bilimsel grupların ortak kararına göre varsayımların ötesine geçememiştir.

GEÇİCİ ÖLÜ VE UYKU ARASINDAKİ İLİŞKİ NEDİR?

İnsanoğlunun ta ki yaradılışından günümüze kadar filozoflar, bilim insanları birçok şekilde anlam yüklemişler, açıklama yapmışlar, ama rüya olgusunu kesin bir dille betimleyememiştir. Fakat rüya kavramı, sonsuz ve soyut bir alemdir. Öte yandan rüya, ölümden sonraki yaşamla da bağlantılıdır. Bu ilişkiyi anlamak kimileri için zor olsa da temiz kalpli ve ruh güzelliğiyle açıklanabilir.

PEKİ RÜYADA KAR GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada kar görülmesi durumu rızıkla açıklanabilir. Herhangi birinin rüyasında kar üzerinde yürüdüğünü görmesi; hiç beklemediği bir anda kendi çıkarı adına bir olayın olacağına işarettir. Eğer ki kişi rüyasında kar alıp sattığını, hasta olduğunu görürse bu da iyileşeceği refaha ulaşacağı anlamına gelir. Kişi kar içinde yuvarlandığını gördüğünde ise; kişinin bolluk içinde olacağına işarettir. Bir başka durumu da kişinin karda titreyerek üşüdüğünü için ateş yaktığını görmesi ise; sevdiği insanla evleneceğini işaret eder. Mutsuz ve düşünceli kişinin rüyasında kar görmesi; keder ve tüm sıkıntılarından kurtulacağının işaretidir. Öte yandan bireyin mevsimi olmadığı halde kar görmesi ise; hastalığa yakalanacağına yahut öte bir seyahate gideceğini işaret eder.

Eğer rüyanızda her yeri kaplayacak şekilde kar yağdığını gördüyseniz bu iyiye işarettir, çünkü geleceğinizin parlak ve ferah olacağınızı belirtir. Hatta rüyanızda karın çok az yağdığını görseniz de yani halka arasında kar tutmadı durumu gibi işte bu da; o yere bereket ve bolluk geleceğinin sinyalidir.

Mutasavvıf ve fıkıh âlimi olan Evhadüddîn Kirmani’nin yorumuna göre, Rüyada soğuk bir yerde kar görmek; hayır ve bolluğa, sıcak yerlerde kar görmek ise; yokluk ve kedere yorumlanır.