Rahatlık ve Huzur : Rüyada Yorgan Görmek Nedir?

rüyada yorgan görmek, rüyada yorgan görmek anlamı, rüyada yorgan görmek ne demek

Rüyalarımızda her gece çok farklı şeyler görürüz. Birçok şeyi uyandıktan sonra unutsak da gördüğümüz bazı şeyler ya da nesneler aklımızdan silinmez ve ne anlama geldiği konusunda merak uyandırır. Rüyada yorgan görmek en çok merak edilen rüya tabirlerinden biridir. Peki rüyada yorgan görmek nedir? Rüyada görülen yorganın anlamı ne demektir?

Rüyada Yorgan Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada yorgan görmek genellikle iyiye yorulur. Birçok tabir rüyada yorgan görmenin rahatlık, huzur ve ferahlık anlamına geldiğini ifade eder. Rüyada görülen yorgan aynı zamanda güç, kuvvet, evlilik, mutluluk anlamlarını da taşır. Rüyasında yorgan gören kişi eğer yeni bir işe ya da ilişkiye, evliliğe adım atma sürecindeyse, dikkatli bir şekilde ilerlediğinde çok büyük bir mutluluk yakalayabilir.

Rüyada yorgan kimi zamanlarda ise bir kadın özelinde tabir edilir. Eğer bir erkek rüyasında yorgan görmüş ise bu onun için çok hayırlı bir kadını işaret eder. Eğer rüyayı gören erkek bekarsa işaret edilen kadın ile mutlu bir evlilik yolunun gözüktüğü anlamına gelir.

Rüyada görülen yorgan farklı tür ve çeşitlerde görünebilir. Örneğin yırtık yorgan görmek, renkli yorgan görmek, yorgan dikmek, yorgan satın almak gibi rüyaların farklı anlamları bulunur. Rüyada yorgan satın almak temiz, hayırlı ve güzel bir evlilik, rüyada yırtık yorgan görmek ise ayrılığa ya da boşanmaya tabir edilir. Eğer kişi rüyasında yorganı üzerinden attığını görüyorsa bu rüya da rüya sahibinin ayrılığına ya da boşanmasına yorulur. Yorgan ile çarşafı bir arada görmek kısmete ve nikaha, rüya sahibinin rızkının ve kazancının artacağına işarettir. Eğer rüyada görülen yorgan hırsızlar tarafından çalışıyorsa rüya sahibinin eşi ile kavga edeceği anlamına gelir.

Rüyada siyah yorgan görmek mutluluk verecek bir haber ya da bilgi, rüyada kırmızı yorgan ve çarşaf görmek ise bir kadın tarafından gelecek tehlike demektir. Rüyada yeşil yorgan görmek bir eşya ya da kişiden teselli bulunacağını, rüya sahibinin bu teselli sonrası kendisini daha huzurlu, sağlıklı, mutlu, hissedeceğini belirtir. Rüyada eski bir yorgan görmek ise geçmişte yaşanan kapanmamış bir olayın tekrar ortaya çıkacağı anlamına gelir.