Neyin Ne Olduğunu Öğreneceğiniz Tek Adres

Pandül Nedir? Ne İşe Yarar?

Pandül Nedir?

Pandül Nedir? Enerji, her şey artık enerji! Enerjinle atlat, enerjin pozitif olsun, enerjisi yüksek insan, deyimlerini sıkça duyuyoruz. İşte bu enerji dünyasının somutlaşmış, taşlaşmış aracına Pandül diyoruz. Genelde Sarkaç olarak daha sık bilinen Pandül, Reiki dünyasının, enerjisini aktardığını ve bilinçaltındaki sorulara yanıt bulduğu bir tür kuvars taşıdır.

Ucu sivri, topaca benzeyen bu taşı o kadar büyütmüştür ki Reiki dünyası, ona sorular sorarak cevap beklerler ve bu cevabı aldıklarını iddia ederler. Çok acayiptir ki, Pandülün programlanması sahibini tanıması,sahibine göre şekillenmesi gibi evreleri vardır. Biz enerji dünyasının yalancısıyız! Üstelik, nerede Pandül anlatılıyorsa, bilgilerin altında da 60-70 TL olmak üzere fiyat eklerler. E hani her şey Reiki içindi, hani her şey sevgi dolu dünya içindi! Yapmayın çocuklar, bir taşı elimize alıp daire çizmemizi, o taşın bizi tanımasını istiyorsunuz, hayatımızdaki sorulara taşın evet veya hayır olarak cevap vereceğini iddia ediyorsunuz ve karşılığında bizden para bekliyorsunuz! Bunu taşa sorsak da o yanıtlasa, 70 lira eder mi mesela, çevirin Pandülleri!

Dahası Pandül!

Bizler bilim ya da modern çağın karşıtı değiliz aslında, yanlış anlaşılma olmasın.  Kökeni 20. Yüzyıla dayanan, enerji aktarımı ile şifa veren bir teknik olan Reiki ye oldukça saygı duyuyoruz ve evet pozitif insan olmanın, stresten uzak durmanın, insan sağlığındaki etkilerinin tıptaki yerinin de farkındayız. Fakat, artık neredeyse her caddede gördüğümüz, Pandül bulunur, şu dağdan gelen taş bulunur, bu taş bilmem kaç lira, yazılarını okuduğumuz yerlere ne kadar güvenebiliriz? Bir acayiplik silsilesi haline gelen modern dünyada, bizlere diyorlar ki, bu taşın adı Pandül, ona bir soru sor ve çevir, eğer önü denk gelirse, sorunun cevabı evet, arkası denk gelirse hayır. Peki soru, ‘İlişkim kötü gidiyor, sevgilimle iletişim kurarken nelere dikkat etmeliyim?’ şeklinde olursa, yanıtı ne olacak! Hiç kusura bakmayın, hayattaki sorunlar, evet veya hayır denilemeyecek kadar karışık. Cevapları Evet veya Hayırdan ibaret olan ve kutsal bir taş olduğu iddia edilen bir şeye, 70 TL verecek kadar refah dolu bir ülke olsak keşke, fakat değiliz üzgünüz.

Ama elin orta yolu bulalım. Hayatımızdaki problemlerde, iletişim kurmayı deneyelim. Düzenli doktor kontrollerimizi yaptıralım ki, sağlık sorunlarımızda erken müdahale edebilelim. Sabahları spor yapalım, sigaradan alkolden uzak duralım.  Öfke kontrolümüzü sağlayalım, kalp  kırmamaya özen gösterelim.  Pandülü de evin bir köşesinde dekor olarak kullanabiliriz belki!

Exit mobile version