Masterpass nedir?

masterpass, masterpass nedir

Teknolojinin hayatımıza girdiğinden bugüne kadar birçok ödeme şekli gelişti, peki Masterpass nedir? Dijital ödemenin basit ve güvenli yoludur. Ödeme teknolojileri lideri Mastercard’ın pratik online ödeme çözümü Masterpass ile internete bağlı tüm cihazlardan alışverişlerinizde hızlı, kolay ve güvenli ödeme yapabiliyorsunuz.

Günümüzde AVM’ler yatsınamaz bir gerçek. Hemen hemen aradığınız tüm ürünleri bulmak artık çok zor değil. Fakat bunun da ötesinde oturduğunuz yerden bir tıkla dünyanın neresinde olursa olsun istediğiniz ürünü ayağınıza getirtebiliyorsunuz.

İşte bu noktada binlerce internet sitesi ve mobil uygulamada kullanabileceğiniz Masterpass ile ödeme yapmak için tüm alışverişleriniz için sadece bir kez kredi kartı bilgilerinizi kaydetmeniz ve bilgilerinizi size bankanız tarafından gönderilen SMS ile veya sadece sizin bildiğiniz bir şifre ile doğrulamanız yeterli.

MASTERPASS NEDİR? NASIL KULLANILIR?

İsterseniz farklı birkaç kredi kartınızı da tanımlayabiliyorsunuz. Bu kayıtlı bilgileriniz sayesinde Masterpass’e üye olan tüm işyerlerindeki alışverişlerinizde yeniden bilgi girmeniz gerekmeden, tek tıkla güvenle kullanabiliyorsunuz.

Günümüz bireylerinin, teknolojiden en büyük beklentisi hayatı kolaylaştırması ve zaman kazandıran çözümler sunmasıdır. Ödeme teknolojileri denince ilk akla gelen marka olan Mastercard tüketicilerinin bu beklentilerini karşılayan güvenilir ödeme çözümleri sunuyor. Mastercard’ın dijital dünyadaki markasına dönüşen ve tüm dünyada giderek daha da yaygınlaşan MasterPass de bu hızlı, pratik ve güvenilir yöntemlerden biri.

MASTERPASS KULLANICILARINA NE KOLAYLIKLAR SUNUYOR?

Tüm dünya ile aynı zamanda Türkiye’deki tüketicilerin kullanımına sunulan online ödeme çözümü Masterpass’te alışveriş yaptığınız ilk e-ticaret sitesinde bir defaya mahsus olmak üzere kart bilgilerinizi kaydediyor.

Masterpass nedir? Dijital ödemenin basit ve güvenli yoludur. Peki kullanıcılarına sunduğu hizmet ve avantajlar nelerdir? İşte bu noktada alışverişleriniz için, ister Türkiye’deki bir firma olsun, isterse yabancı, Masterpass kullanan bir işyerinde kart bilgilerinizi yeniden girmenize gerek kalmıyor. Bir başka deyişle, alışveriş yaptığınız site veya uygulama içinde, ödeme adımında Masterpass butonuna tıklayarak, kart bilgilerinizi tekrar girme zahmetinden kurtarıyor. İşletmeler için sepette terk etme oranını düşürürken, tüketicilere hızlı güvenilir ve basit bir alışveriş deneyimi sunuyor.

MASTERPASS’İN ANLAŞMALI FİRMALARI HANGİLERİ?

Mastercard’ın bu paha biçilemez çözümü bugün 32 ülkede 300.000’in üzerinde iş yerinde sunuluyor. Bu teknoloji, iş seyahatlerinde uçak bileti almaktan, masada hesabı paylaşmaya ve market alışverişinizi telefonunuzdan ödeyerek yapmaya kadar birçok farklı perakende noktasında dijital ödeme işlemlerini basitleştiriyor. Öte yandan  Mastercard güvencesiyle. Türkiye’de Biletix’ten n11’e, LCWaikiki’den McDonald’s’a, BiTaksi’den Domino’s’a kadar sektörün birçok büyük oyuncusu tarafından kullanılan Masterpass teknolojisi dünya genelinde her gün etki alanını genişletiyor.