Bir Aile Hikayesi Konusu Nedir

bir aile hikayesi nedir, bir aile hikayesi konusu nedir

Bir Aile Hikayesi Dizisinin Konusu Nedir?

Son zamanların en çok konuşulan ve sıcacık öyküsüyle yürekleri ısıtan yabancı bir dizinin uyarlaması olan Bir Aile Hikayesi nedir? This Is Us isimli dizi, tüm dünyada büyük bir ilgiye ulaşmış durumda… Bu keyifli yapımın temasını ise aile ve beraberlik duygusu oluşturuyor. 35 yaşına girmek üzere olan dört kişinin hayatlarının en kritik noktasına ulaşıyor. Bu dört kişinin yolları, dizinin ilk bölümünde hiç beklenmedik bir biçimde kesişiyor.

Aslında tam olarak uyarlandığı orijinal format olan This Is Us… Dizinin silahlardan, yüksek aksiyondan ve gerilimden uzak olması seyirciyi büyülüyor. Bu denli dingin duyguları ekranda her zaman görmek zor. Bir Aile Hikayesi de tıpkı orijinal içerikte olduğu gibi soft ve naif hislere yer veriyor. Bir Aile Hikayesi aynı gün doğmuş dört farklı karakteri ele alıyor…

Bir Aile Hikayesi Karakterleri Kimler?

Cem, mutlu bir yaşam süren ve üçüz çocuk bekleyen ideal bir baba… Yalnızca sadık olduğu karısı Reyhan’ı mutlu etmek için yaşıyor. Berk ise hayallerini gerçekleştirme yolunda engellere takılıp kalan bir dizi yıldızı… İstediği hedeflere ulaşamadığı için bunalıma girmeye çok yakın. Beste, kiloları ile başı dertte olan genç bir kadın. Son karakter olan Mahur ise kendisini terk eden babası ile yüzleşmek zorunda kalan duygusal bir adam.

Bu üç karakterin 36. yaş günlerinde büyük bir tesadüfle bir araya geldiği Bir Aile Hikayesi, Türkiye seyircisinin dikkatini çekmeyi başardı. Amerika’nın dram serisi This Is Us’tan uyarlanan yapımın yönetmen koltuğunda Merve Girgin oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Songül Öden, Celil Nalçakan, Birkan Sokullu, Olgun Toker, Elçin Afacan, Alper Saldıran ve Seren Şirince gibi isimler yer alıyor.

Daima birlikte olan bir aile… Farklı sorunları olan, birbirinden farklı genç insanlar… Bitmeyen bir aşk ve çok daha fazlası. Bir Aile Hikayesi, Fox Tv’de yayınlandığı günden bu yana seyircilerin merakını cezbetmeyi sürdürüyor. Reytinglerini giderek güçlendiren dizi, orijinal yapımdan sıyrılmasını sağlayan nüansları ile daha uzun zaman yayın hayatını sürdüreceğini ortaya koyuyor.