Neyin Ne Olduğunu Öğreneceğiniz Tek Adres

Bekünis Nedir? Nelere iyi gelir?

Bekünis Nedir, Yenilir İçilir mi?

Bekünis Nedir, Yenilir İçilir mi?

Bekünis Nedir?

Her bir draje en az 3 mg Sennosid B biçiminde standardize edilmiş,  hidroksi antresan derivesi içeren Senna meyvası yaprağı ve ekstresi karışımı  5 mg Bisakodil içeren ilaçtır. Ya da böyle olmadı, biz dahi yazarken bir şey anlamadık. Bekünis Nedir, ne değildir gelin beraber bir bakalım.

Aslında Nedir?

Prospektüs bilgisiyle olmuyorsa şöyle anlatalım, Bekunis, kabızlık tedavisinde kullanılan, müshil etkisi yaratan, bu etkilerle de bünyede bir rahatlama, bir ferahlığa sebebiyet veren, en direkt tanımıyla insanın lavabo açıcısıdır.

Metropolitan kentlerin keşmekeşliği, ayrılık acıları, fatura paraları derken, bağırsaklarımız ‘Abi ne yapıyorsun’ diyor haliyle, bakın bağırsakların (ya da baarsakların) ne yapıyorsun demesinin ne anlama geldiğini çeken bilir.

Haftalarca süren kabızlık, gaz sıkışmaları, iştahtan kesilme, depresif ataklar derken mutsuz, çekilmez bir insan haline geliverirsiniz. İşte bu noktada Bekunis devreye giriyor ve trip atan bağırsaklarla aranızı düzeltiyor.

Bünyeye gelen ferahlama hissinden ötürü antidepresan olarak da kullanan arkadaşlar varsa da, doktorlar tarafından önerilmiyor. Çünkü bu arkadaşlar, her sıkışmada Bekunis’e gidince, bağırsaklar, ilacın bağımlısı haline geliyor ve sen onlara istediklerini vermeden, onlar da sana istediklerini vermiyor.

‘Bekunis yok mu bugün yaa’ diyen bağırsağınız olursa, hoş geldin sindirim sistemi bozuklukları, hoş geldin tembel bağırsaklar. Dikkat ediniz.

İşin Sırrı Ne?

İşin sırrının da, kabızlık sonrası yapılanlarda değil, öncesinde olduğunu ekleyelim. Hani hep denir, kuru kayısı ye, kefir iç, bol yoğurt bol süt tüket diye.

Güzel kardeşim bunları kabız olmadan önce yapacaksın!

Sağlık gittimi hemen önlemler almaya, sağlıklı beslenmeye çalışırız. Şöyle düşün ki, bir fabrikanın sahibisin. İşçilerine yüklendikçe yükleniyorsun, çalışma şartları, maaşlar leş, yerlerde. İşçiler isyana geçtikten sonra, sen o fabrikayı güzelleştirmeye çalışsan ne olur, çalışmasan ne olur!

Bağırsaklar da senin işçilerin, onların yemini suyunu, sorun çıkmadan önce ver ki, işe yarasın. Yoksa Bekunis falan,  süreli tedaviler, uzun vadede sıçırtır! (Ciddili sıçırtır!)

Etkisini hızlı gösterdiği için, ilacı aldıktan sonraki 5 dakika içinde lavabo yakınlarında olmanız, günde en fazla 2 tane almanız, ve komşu ilacı seven toplumumuzda kesinlikle doktor  reçetesi dışında kullanmamanız tavsiye edilir.

Aksi takdirde, bünyede meydana gelebilecek rahatsızlıklardan, vay efendim ben bu bağırsaklara söz geçiremiyorumlardan, bu yaştan sonra altımıza ettik ele güne rezil olduklardan tarafımız sorumlu değildir ekleyelim.

Exit mobile version