Babydoll nedir?

Babydoll nedir?

İsminde her ne kadar ‘baby’ geçse de asla o kadar masum kalamayan babydoll nedir? Kadınların özel gecelerde kullandığı aksesuarlardan biri olarak tanımlanabilecek babydoll aslında uzun yıllardan beri kullanılıyor. Bir gecelik türü olarak özetlenebilecek olan babydollu gecelikten ayıran en önemli detaylardan biri de göğüsün hemen altından boğumlanıp vücudun alt kısmına kadar bollaşarak daha seksi bir görünüm katmasıdır. Bel inceliğini net olarak gözler önüne seren bu özelliği sayesinde babydollun göğüs kısmı da genellikle dantelli ve şeffaf konseptlerle yapılır.

Saten kumaşın daha çok tercih edildiği babydollda, şehvetin rengi olarak kabul edilen bordo ve kırmızı daha çok kullanılır. Öyle ki 1960’lı yıllarda ortaya çıkan babydollar kadınların hatlarının daha seksi görünmesi için üretilmiş özel ürünlerdir. Çıkış yılı 1960’lar olsa da babydoll 1990’larda hak ettiği üne kavuşmuştur. Zamanla kadınların dolabında yer alan bu özel gecelik daha çok 20 ve 40 yaş arası kadınlar tarafından tercih ediliyor.

Babydoll modelleri nedir?

İç giyim markalarının ellerini ovuşturan kadınlar için de özel gecelerde kolay seksapalite sağlayan babydoll modelleri seçimi öncelikle çok önemlidir. Beden tipiniz neden kullanacağınız gibi faktörler babydoll seçimi yaparken dikkate almanız gereken ilk özelliklerden olmalıdır. Örneğin boyunuz kısa, o zaman asla dizinize kadar uzanan modeller tercih etmemelisiniz. Mini modeller sizin için daya uygun olacaktır. Boyunuz uzunsa ise 1-2 cm’den daha uzun modelleri tercih etmek çok daha uygun olacaktır. Göğüs biçiminiz konusunda sorun yaşıyorsanız mutlaka push up özelliği olan babydolları tercih edin. Büyük göğüslü bir kadınsanız daha avantajlısınız ama tercih etmeniz gereken model tabii ki boyundan bağlamalı olmalı. Böylece daha biçimli görünebilirsiniz. Göbek bölgesinde fazla kilolarınız varsa dantel etekli fırfır ayrıntılı hareketli modelleri tercih etmelisiniz. Böylece fazla kilolarınızı görsel illüzyonla gizlemiş olursunuz.

Gecelik ve babydoll arasındaki fark nedir?

Bariz farklılıklar olsa da bu konuya da değinmeden babydoll hakkında net fikirler oluşturamayabilirsiniz. Gecelik ve babydoll arasındaki fark nedir sorusuna ise aslında öncelikle kumaş diyebiliriz. Babydoll genelde saten ve dantel kumaştan üretilir. Gece uykusu için çok kullanışlı değildir. Ancak gecelik yapımında penye kumaş kullanılır. Gecelik özel geceler için pek tercih edilmez. Çünkü babydollar geceliklere göre kadınları daha seksi gösteren detaylarla üretilmiştir. Özetle babydoll günlük kullanım için uygun değildir ancak özel gecelerin en seksi iç çamaşırlarından biridir.