Astral Seyahat Nedir, Gerçekten Yapılır Mı?

Astral seyahat nedir, yapılabilir mi?

Astral Seyahat Nedir?

En kısa tanımıyla, ruhun bedenden ayrılması anlamına gelen Astral Seyahat, ruhun adeta bir yıldız gibi, yıldızlar üzerinden (Astral) seyahat etme durumunu ifade eder. Astral Seyahat Nedir?
Liseli gençlerin sıkça bahsettiği Astral Seyahat, aslında pek de eğlencesine yapılacak bir aktivite değildir. Bir kere, okültizmden, spiritüelizme, meditasyondan psikolojiye kadar birçok bilimsel dayanağı olan akımdan gücün alan Astral Seyahat, henüz kesinleşmemişse de, aynı zamanda çürütülememiştir.
Astral Seyahat edebildiğini söyleyen bireyler, çoğunlukla uyku halindeyken, ruhlarının bedenlerinden uzaklaşarak, farklı yerlere gidebildiğini açıklar. Uyku halindeyken bir yerden düşüyormuş hissi, uyuyan bedeni yukarıdan görme gibi deneyimler de basit astral seyahat olarak tanımlanır. Rüyaların da dahil olduğu astral seyahatın alt merdiveni olarak Lucid Dreming adı verilen, rüyayı kontrol edebilme durumu gösteriliyor.

Astral Seyahat Ne Zannedilir, Nedir?

Astral Seyahati şaka malzemesi haline getiren liseli gençlerimizin en çok korktuğu durum ise, ruh gider de dönmezse durumu. Ruhlarını bedenlerinden ayırmaya bu kadar istekli görünen gençlerimizin, dönmeme ihtimali halinde ise ödleri başka yerlere karışır. Hep bir kombinasyon hep bir karmaşıklık!
Ruh ve beden arasında bulunan ve Gümüş Kordon olarak adlandırılan bağ sayesinde, aslında astral seyahatlerde, ruhun dönmeme ihtimali yok. Ruh, ancak ölüm halinde bedene geri dönmez, fakat ruh bir enerji olduğu için, evrende dolaşmaya devam eder. Parapsikolojiye göre ise, madde ve madde ötesi beden olarak iki kısımdan oluşan insan bedeninin, madde dışına yaptığı seyahatler Astral Seyahat olarak tanımlanır. Fakat, rüya, halüsinasyon gibi deneyimler astral seyahate dayalı değildir. Gerçekleşebilmesi için, müthiş seviyede beden kontrolü, bilinç farkındalığı ve büyük bir ustalık gereken Astral Seyatahat her bünyeye gelmez. Öte yandan, Nikola Tesla, Mevlana gibi isimlerin Astral seyahat edebildiği söylenmektedir.

Ülkemizde, uyku bozuklukları ile karıştırılır astral seyahat. ‘Ay gece bir darlanma geliyor’ ‘Yumdum gözümü, tuttum nefesimi, az kalsın ayrılıyordu ruhum vallahi’ cümlelerini sıkça duyduğumuz tartışmalardan anladığımız üzere, pek bir yanlış anlaşılmıştır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Astral Seyahat henüz çürütülmemişse de kanıtlanmamıştır da. Göz yummakla, kendini sıkmakla olmaz. Anlaşılacağı zamanlar için az daha beklemek gerekir.