Ameliyatsız Estetik: Aquafilling Nedir?

aquafilling nedir, aquafilling ne demek, aquafilling anlamı

Estetik dünyası teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte hayatımızda artık çok önemli bir noktaya geldi. Günümüzde birçok insan basit ve pratik yöntemler ile estetik ameliyat olabiliyor. Bu estetik operasyonlar arasında fark yaratanlardan biri de aquafilling. Ameliyatsız göğüs büyütme operasyonu olarak geçen aquafilling nedir? Aquafilling  nasıl yapılır? İşte detaylar…

Aquafilling Nedir? Nasıl Yapılır?

Aquafilling su kristallerinin teknoloji sayesinde jel haline getirilmiş haline denir. Bu jeller insan vücuduna hiçbir zarar vermez, pozitif yüklüdür. Bu pozitif yükü sayesinde jel, hücre ve matrisin kollajen ve elastin gibi çözünebilir negatif yüklü moleküllerini çekebilir. Bu da cildin esnek, gergin ve güçlü olmasını sağlar. Aquafilling ‘in % 98’i sudan oluşur. Bu içeriği sayesinde insan dokusu ile mükemmel bir uyum yakalar. İnsan vücudunun da büyük bir kısmının su olduğu düşünüldüğünde vücuda aquafilling uygulanması oldukça güvenilir bir işlemdir. Bu işlem vücutta komplikasyonlara yol açmaz. İnsan dokusu ile benzer bir dokudadır ve farklı bir kontur duygusu yaratmaz. Kişiye aquafilling uygulandığında, kişi bunu tamamen kendi vücudunun bir parçası olarak hisseder.

Aquafilling Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Aquafilling göğüslerin büyütülmesinde, sarkmış göğüslerin toparlanmasında, göğüslerdeki asimetrinin giderilmesinde uygulanır. Ayrıca popo dolgunlaştırma ve şekillendirme, bacak estetiği, ayak bileklerinin ve baldırların kalınlaştırılması, çarpık ve asimetrik bacakların düzeltilmesi aquafillingin uygulama alanına girer. Sarkma ve hacim kaybı gözlenen yüz bölgelerinin dolgunlaştırılması, bu bölgelerin şekillendirilmesi, ameliyatlara, yaralanmalara ve yanıklara bağlı olarak oluşan çukurluk ve deformitelerin düzeltilmesi de aquafilling ile sağlanabilir.

Aquafilling uygulandıktan sonra en az 5 ila 8 yıl arası etkisini sürdürür. Yıkım süresi oldukça yavaş olan uygulama lokal anestezi altında yapılır. Cerrahi olmayan işlem, yapılacak bölgeye göre on beş dakika ile yarım saat arasında sürer. Uygulama son derece pratik ve basittir. Hasta uygulamadan çıktığı gibi günlük hayatına ve işlerine geri dönebilir. Ağrı ve acı yapmayan aquafillingin yapıldığı bölgelerde herhangi bir iz oluşmaz. Enjekte edilen jel parçalara ayrılmaz, yer değiştirmez. Eğer kişi istiyorsa daha sonra üzerine ilave yaptırarak istediği bölgenin büyüklüğü konusunda yeniliğe gidebilir.